تبلیغات
***تبریز طب***

درباره وبلاگ

  این جانب موسی ظروفی با داشتن مدرک رسمی طب سنتی از انجمن طب کل نگر ایران و موسسه حجامت ایران مفتخرم که یه هم نوعان خودم کمک و با راهنمایی خود به آنها سلامتی ببخشم و هدف من از این وبلاگ آشنایی هر چه بیشتر مردم با انواع طب ها و کاربرد های آن،مزاج شناسی،نسخه پیچی و درمان بسیاری از بیماری های ناعلاج خود با طب سنتی می باشد.
  مدیر وبلاگ : موسی ظروفی

نویسندگان

جستجو

آمار واطلاعات وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

مشخصات سیستم

کدهای کاربر

اشكال دارویی :

قطره 30 میلی لیتری

موارد مصرف :

كراتاگوس با داشتن اثرات كاردیوتونیك ، گشاد كننده عروق كرونر و پایین آورنده فشار خون در درمان نارساییهای خفیف قلبی و زیادی فشار خون به كارمی رود .

اجزاء فرآورده :

قطره كراتاگوس از عصاره هیدروالكلی گیاه سرخ ولیك Crataegus microphylla تهیه شده است كه هر 100 میلی لیتر آن حاوی 0/2 گرم ماده موثره فلانویید می باشد .

مواد موثره :

فلانوییدها ، پروسیانیدین ها و پروآنتو سیانیدین ها

آثار فارماكولوژیك و مكانیسم اثر :

اثرات قلبی - عروقی این فرآورده به تركیبات فلانوییدی موجود در كراتاگوس ، بخصوص پروسیانیدین ها نسبت داده شده است . مطالعات در انسان    و در آزمایشگاه نشان داده است كه كراتاگوس باعث افزایش جریان خون كرونر ، افزایش جریان خون محیطی ( در سر ، عضلات اسكلتی و كلیه ) كاهش جریان خون محیطی ( رد پوست و دستگاه گوارش ) كاهش مقاومت محیطی و كاهش فشار خون می گردد . بررسی های انجام شده نشان داده است كه كراتاگوس احتمالا با استاع عروق خونی موجب كاهش فشار خون می گردد . همچنین بر طبق مطالعات در آزمایشگاه تركیبات فلانوییدی و پروآنتوسیانیدین این گیاه دارای اثرات كرونو تروپ منفی و اینوتروپ مثبت می باشد .

مقدارمصرف :

مقدار مصرف اولیه : 70-60 قطره 3 بار در روز به مدت 4-3 روز

مقدار مصرف نگهدارنده : روزی 3 بار هر بار 25 قطره

بهتر است قطره را با كمی آب رقیق نموده مصرف شود

موارد احتیاط :

بیماران تحت درمان با داروهای قلبی - عروقی به اثرات فارموكولوژیك كراتاگوس حساس تر می باشند . بنابریان مصرف این فرآروده در افراد فوق باید با احتیاط صورت گیرد .

عوارض جانبی :

با مصرف فرآورده های حاوی كراتاگوس عوارضی نظیر تهوع ، خستگی ، تعریق و راش های جلدی معمولا روی دست گزارش شده است.

مصرف مقادیر زیاد این فرآورده ممكن است ایجاد مسمومیت (برادیكاری ، دپرسیون تنفسی )نماید .

 مصرف در حاملگی وشیردهی :

 ایمنی مصرف این فرآورده دردوران بارداری و شیردهی به اثبات نرسیده است با این وجود منافع آن در برابر مضار آن باید سنجیده شود.